About me

Ahojky. Vítám Vás na svém blogu. Pokud jste klikli na tento článek. Určitě jste se chtěli dozvědět, co jsem zač. Tedy přesněji řečeno, co je zač autorka tohoto blogu. Z článků, které jste zahlédli a z různých rubrik už o mně musíte tušit pár věcí, ale ráda Vám sepíši všechno dohromady.

Ze začátku bych se zmínila o těch více obecných věcech.
Jmenuji se Terka. A proč používám přezdívku TerushQaH? Tak určitě to vzniklo z mého jméno a H znamená první iniciálu mého příjmení. Ale tuto přezdívku mám hlavně z tohoto důvodu: v tu dobu, co jsem si zakládala blog žádná jiná nenapadla, nikdy jsem na vymýšlení přezdívky nebyla. Nějak jsem se této přezdívky chytla a teď ji používám na všech stránkách, na které se registruji nebo píši komentáře.
Jinak jsem se narodila 13. září 1996 v Zábřehu na Moravě. Teď bydlím v jednom městě na jihu Čech. Ale na Moravu se vždy a ráda vracím, hlavně o letních prázdninách, které tam většinou strávím i celé, ale to je zase na jiný článek. Takže pokud počítáte správně (a já věřím, že jo), spočítali jste si, že je mi 18 let.
Úspěšně jsem dokončila základní školu s vyznamenáním. V září mě čeká čtvrtý ročník na gymnázium, který ukončím (snad úspěšně) maturitou. A jestli se chcete zeptat, co mám v plánu po gymnáziu? Tak to bych také ráda věděla. Na rozhodování mám čas ještě nějaký ten měsíc čas. Uvidím, kam mě osud zavede. Na jakou školu a na jaké povolání.

A teď na jsou na řadě různé zájmy, koníčky a další věci.
Jako můj první zájem bych zmínila hasičský sport. Věnuji se mu už od jara 2007 (takže skoro 6 let). Jsem ráda, že jsem se tam dostala. Poznala jsem tam skvělé lidi, které mám dodnes moc ráda. Jinak jsem měla aspoň trochu pohyby a netrávila čas pořád jenom doma. Byla jsem s "hasičákem" na táboře, tedy celkem na třech a to v letech 2007 (téma: Asterix a Obelix), 2009 (téma: Harry Potter) a 2010 (téma: Mafiáni). Poté jsem byla asi třikrát na sjíždění řeky Vltava. Poté co jsem přestala běhat za děti, stala jsem se instruktorkou a vloni i vedoucí družstva dětí. Ale to je asi všechno ještě na samostatný článek. Protože o "hasičáku" bych tu mohla napsat spoustu věcí, a stejně bych nevěděla, kdy přestat. Prostě jsem ráda, že tam jsem, doufám, že tam ještě dlouho budu. Nikdy nezapomenu na všechny skvělé lidi, které jsem tam potkala a hlavně na skvělé zážitky, které pořád přibývají.
A jako druhý velký zájem, chcete-li koníček je čtení knih. Tento koníček je taky na článek. Nechci se o tom dlouze rozepisovat, to snad až někdy příště. Tak určitě jste si ale všimli, že tento blog, není jenom o mě, ale hlavně o tomto koníčku - o čtení knížek. Ke čtení jsem se dostala asi jako každý - v první třídě. Ale chytlo mě to asi až někdy ve čtvrté nebo páté třídě. Už ani nevím, kdy přesně. Vím, že jsem začínala čtením různých dětských knížek. Ale nezapomenu hlavně na skvělé knížky Věry Řeháčkové. Poté jsem přešla na knížky od Lenky Lancové. Mezi tím tam někdy byl Harry Potter. A poté jsem překvapivě (určitě pro některé to překvapení bude) přešla na romány pro dospělé. Tedy na autorky jako je Jude Deveruax a Johanna Lidseyová. Tyto dvě patří mezi moje nejoblíbenější, ale určitě se k nim řadí i spousta dalších. A pak jsem přešla na fantasy, YA a další spousta žánrů, které čtu až teď. A mezi moje oblíbené série patří třeba Percy Jackson, Bohové Olympu, Vampýrská akademie, Mercedes Thompson, Alfa a Omega, a spousta dalších… 
Jinak občas kromě hasičů a čtení knížek jezdím na kole. Pak mám ráda  procházky. To občas když mám špatnou náladu, obejdu párkrát rybník, který tu máme a sednou si k němu a poslouchat u toho písničky. Anebo vezmu našeho pejska a jdu s ním. Ale ta první možnost je u mě častější. A jako poslední bych chtěla zmínit poslouchání písniček. Poslouchám, jak se říká všechno, co mě nějak zaujme a zalíbí se mi to.Většina zpěváku, zpěvaček a kapel je českých, ale poslouchám i nějaké ty zahraniční, ale to spíše od nějakého zpěváka nebo skupiny jenom pár písniček. Jinak si ráda poslechnu písničky z muzikálů - například Angelika, Johanka z Arku, Golem, Kleopatra a další...
A ještě bych chtěla zmínit nějaké ty oblíbené filmy. Určitě mezi ně patří Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Samozřejmě, že jsem četla i knížky, oboje se mi moc líbilo. Ale knížky jsou knížky. Ale na filmy v tomto případě také nedám dopustit. Pak bych určitě zmínila Hunger Games či Percy Jacskon, oboje také podle knih. Poslední píseň, film také podle knížky, kterou jsem tedy ještě nečetla. Pak mám ráda filmy ze série Let's dance a samozřejmě nesmím zapomenou zmínit Harryho Pottera, ať už jako knížky nebo filmy, samozřejmě, že nějaký díl mám ráda více či méně, ale jako celá série je to úžasné. Jinak bych chtěla ještě zmínit krásný film Voda pro slony, který je zase podle knížky, ale tady jsem knížku četla, až po té co jsem viděla film. Oboje je úžasné. A překvapivě je to kromě pár drobností skoro stejné. Což je co říct, protože to moc nebývá.
A jestli koukám na nějaké seriály? Tak určitě se nějaký najde. Zboňuji seriál True Blood (Pravá krev), Sons of Anarchy, Once upon a time, The 100 a spoustu dalších, ale to více až v nějakém článku.

A jako poslední bych zde zmínila. Proč jsem si vůbec založila blog?
Blog vznikl 9. 12. 2011 v 16:29 (11. 2. 2013 přestěhován na blogspot) A založila jsem si ho proto, abych kam měla napsat svoje názory, myšlenky a další věci. Původně to měl být spíše jenom osobní blog. Ale nějak se stalo, že je spíše o knížkách. Ale mně to vůbec nevadí, protože čtení knížek mám moc ráda. Ale poslední dobou zde zaniklo, že zde budu psát svoje myšlenky a názory. To se snad brzy zpraví. 

Pokud byste si se mnou chtěli popovídat, nebo se jenom na něco zeptat, buď napište komentář nebo na nějakou z možností z kontaktů.

0 komentářů:

Okomentovat